Waluta Premium

Waluta Premium

Postprzez Imperator » 18 gru 2014, o 13:44

Dodałem do gry walutę premium (robocza nazwa "Waluta Premium" xD). Na razie bardziej tak przyszłościowo i na wyrost, do przyszłych zastosowań.

Chodź chciałoby się, by gra była całkowicie bezpłatna, to jak każda produkcja musi na siebie zarabiać niestety (albo stety, zależy z której strony patrzeć). Niemniej nie chciałbym doprowadzić do sytuacji, gdzie gracze niewydający pieniędzy na grę nie mają czego tu szukać. Po pierwsze, z pewnością do wszystkiego będzie można dojść bez wydawania kasy - ta ma raczej tylko ułatwiać niektóre rzeczy. Nie chciałbym też by dawała zbyt dużą przewagę nad innymi graczami, chociaż w przypadku gry która nie ma podziału na ilość tur/dzień i tak większość będzie zależała od tego, jak dużo będziemy no-lifować.

Obecne trzy opcje, które się pojawiły mają bardziej charakter testowy i niekoniecznie pojawią się w finalnym produkcie. Jeśli macie jakieś pomysły na sensowne wykorzystanie waluty premium dzielcie się nimi.

Idealnym rozwiązaniem byłoby sprzedawanie skórek do gry i tego typu elementów "prestiżowych", które jednocześnie nie mają wpływu na samą mechanikę rozgrywki, jednak w przypadku tego typu gry to chyba niemożliwe do wprowadzenia (a może ktoś ma jakieś genialne rozwiązanie?).
Avatar użytkownika
Imperator
Administrator
 
Posty: 77
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 18:07

Re: Waluta Premium

Postprzez Vaxen » 18 gru 2014, o 20:52

Skoro ziemia została w nagłym pośpiechu opuszczona, to trafną nazwą dla waluty premium byłoby "Ziemskie Odłamki" lub coś z tym związanego. Temat poddaję pod dyskusję tu, albo w nowym temacie :)
Avatar użytkownika
Vaxen
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 lis 2014, o 14:51
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Waluta Premium

Postprzez Imperator » 18 gru 2014, o 23:51

Akurat nazwa to najmniejszy problem :)
Avatar użytkownika
Imperator
Administrator
 
Posty: 77
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 18:07

Re: Waluta Premium

Postprzez Vaxen » 19 gru 2014, o 11:47

wiem :D

Co do skórek - a gdyby tak wprowadzić dodatkowe statki premium (zakładając, że w finalnej wersji każdy moduł/statek będzie mieć infografikę), które na dobrą zasadę działania były by takie same jak ich pierwowzory darmowe, tylko byłyby po prostu ładniejsze? Np. mamy pojazd wydobywczy i zaawansowany pojazd wydobywczy. Każdy z nich ma swoją skórkę, ale umożliwiamy graczom zakupić np. Statek "Miner" oraz statek "Laser Ace", które są odpowiednikami odpowiednio pojazdu wydobywczego i zaawansowanego pojazdu wydobywczego, mają te same parametry, koszta etc, ale inną grafikę, ładniejszą. No i tylko na jakiś czas (np abonament tych statków na miesiąc, podczas którego wszystkie statki w/w zmieniają się w te wersje premium, a po minięciu okresu wracają do normalnego trybu).
Avatar użytkownika
Vaxen
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 lis 2014, o 14:51
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Waluta Premium

Postprzez Vaxen » 19 gru 2014, o 11:51

A! I dobrym pomysłem wydaje się połączenie systemu poleceń z walutą premium... Kiedy ktoś z zaproszonych osiągnie jakiś określony poziom gracz dostaje np. +1000 WP :)
Avatar użytkownika
Vaxen
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 lis 2014, o 14:51
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Waluta Premium

Postprzez Imperator » 19 gru 2014, o 13:10

Odnośnie skórek, wszystko zależy jak ostatecznie będą wyglądać wspólne wyprawy, albo wyprawy do jednego systemu. Bo zakładając że walk pomiędzy graczami bezpośrednio nie będzie, to mało kto kupi skórkę do pojazdu, jeśli nie będzie miał komu się nią pochwalić - bo zwykle większość osób kupuje je właśnie na tej zasadzie, by pokazać komuś innemu, że mają scustomizowaną Arkę.

Tutaj na ratunek może przyjść tworzenie Armady, które mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie (taka drużyna do expienia wspólna, ale jeszcze nie Gildia [które też zresztą będą]). Może tutaj znajdzie się miejsce na posiadanie skórek, jeśli będziemy mieli podgląd na resztę członków drużyny.

Vaxen napisał(a):A! I dobrym pomysłem wydaje się połączenie systemu poleceń z walutą premium... Kiedy ktoś z zaproszonych osiągnie jakiś określony poziom gracz dostaje np. +1000 WP :)

Tak to z pewnością będzie, bo to jest głównym motywatorem do polecania gry znajomym. Oprócz osiągnięcia odpowiedniego poziomu rozwoju aby dostać WP (musi być odpowiednio wysoki, żeby sami sobie nie wbijali), na pewno będzie coś na zasadzie dostajesz DODATKOWO 25% WP jaka zostanie zakupiona z danego konta, dla siebie (np. polecony kupuje 100 WP. ty dostajesz 25 WP gratis) i wszyscy na tym korzystają.

Edit: A co myślicie o takim rozwiązaniu: gdy gra już będzie w wersji 1.0 i będzie działać kilka miesięcy, tak że sporo graczy osiągnie już dość daleki poziom, była by możliwość kupienia sobie konta do gry odrazu na wyższym poziomie. Coś jakbyśmy kupowali od kogoś opuszczającego grę, konto z allegro. Byłoby to jednak tak ograniczone, że tak kupione konto stawiałoby nas gdzieś w środku stawki graczy, a nie na szczycie.
Avatar użytkownika
Imperator
Administrator
 
Posty: 77
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 18:07

Re: Waluta Premium

Postprzez Vaxen » 19 gru 2014, o 14:18

pomysł o kupowaniu konta wydaje się dobry... A nie lepiej "wykupić arkę"? Po prostu kupujesz gotową, wylevelowaną arkę, zaś komputer albo i Ty losujesz, co w tej kupowanej arce było najbardziej budowane. Np ja kupuję taką arkę za WP i dostaję akrę, w której system gry maksował ilość zaawansowanych pojazdów wydobywczych. Ktoś inny kupi i dostanie inną arkę, o podobnej ilości punktów (tak jak mówiłeś - gdzieś pośrodku wstawki) ale system skupiał się na budowie np rafinerii. Wtedy każda kupiona arka byłaby inna, przynajmniej dość względnie, a i byłby dreszczyk emocji związany z hazardem ^^
Avatar użytkownika
Vaxen
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 lis 2014, o 14:51
Lokalizacja: Bełchatów


Powrót do Zapowiedzi/Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość